top of page
Lior (2 of 29)
Lior (10 of 29)
Lior (6 of 29)
Lior (21 of 29)
Lior (4 of 29)
Lior (13 of 29)
Lior (11 of 29) (1)
Lior (14 of 29)
Lior (16 of 29)
Lior (18 of 29)
Lior (19 of 29)
Lior (28 of 29)
Lior (22 of 29)
Lior (26 of 29)
Lior (23 of 29)
Lior (25 of 29)
Lior (27 of 29)
Lior (5 of 29)
Lior (9 of 29)
Lior (3 of 29)
Lior (7 of 29)
Lior (15 of 29)

עין הים // דירה לזוג + ילד + כלב //

הלבשה וסטיילינג

ּּּ

+++  Ready To Wear
 

אומרים שמנתחים אוהבים לחתוך.... 
כמעצבת פנים אני אוהבת לשבור!
להתחיל פרוייקט בהריסות, להמשיך בשינוי תשתיות, לייצר קירות לפי גודל האריחים המיוחדים שמצאתי לאמבטיה, לתכנן נגרות מיוחדת- כזאת שקצת מסבכת את הנגר ולא תמיד "ברורה מראש" ובעיקר ללוות את הפרוייקט באבק השיפוצים. 
כשהמטרה בעזרת כל אלו היא לייצר בית ללקוחות שיתאים לצרכייהם, אורח חייהם, ואופיים ככפפה ליד. 
לכן כשפנו אליי לעצב דירה כשמטרת העל זהה- בית מפנק, מותאם ללקוחות ועונה על כל דרישותיהם- כרגיל.....
אבל!! הגדרות הדרך שונות- לא שוברים! לא מזיזים! לא משנים תשתיות! לא מייצרים אף פריט אצל נגר ולא ולא... האתגר היה בלתי ניתן לסירוב.
הדרך היתה מהנה, מעניינת ובעיקר חדשה עבורי שכן איני רגילה לייצר מטבח על פי מודולים קבועים (של איקאה), לרכוש את כל הריהוט מוכן בחנויות, להתאים את כל צרכי הלקוחות לתשתיות הקיימות ללא שינוי. 

מה?

הלבשת דירה ועיצובה כך שתענה על צרכיהם, דרישותיהם, וחלומותיהם של הדיירים ובמקביל שתהיה פרקטית, נוחה ומפנקת. אבל לא שוברים! לא מזיזים! לא משנים תשתיות! ולא מייצרים אף פריט אצל נגר. הלבשת דירת 5 חדרים ועיצובה כך שתענה על חלומותיהם וצורכיהם של הלקוחות.

משך התהליך:

4 חודשים לתכנון ורכישות.

הנתונים:
+ דירה חדשה מקבלן.
+ 105 מ"ר המחולקים ל-4 חדרים, סלון ומטבח, ושני חדרי רחצה.
+ תשתיות חשמל, אינסטלציה, מיזוג ותאורה קיימות.
+ 3 כיווני אויר.
מטבח צר וארוך.
+ סלון לא גדול.

המטרות: 

לגעת בכל חלקי הבית ולהלבישו עד לרמת האקססוריז באמבטיה או הכרית על המיטה, אבל! הכול בתקציב מוגבל ובלי לשנות דבר מכיוון שהזוג מתכנן בשנים הקרובות לעזוב את הדירה ולכן השקעה גדולה יותר אינה כלכלית. מנגד נמאס להם לגור בדירות "איקאה" חסרות אופי ואמירה.

+ העצמת החלל הקיים תוך שימוש בתשתיות ובחלוקה ללא שינוי מבני.
+ מציאת מקום בבית לאחסון כל "הבלגן"  לדוגמא: לדואר שנערם לפני מיון, תיוק וזריקה, מקום לאחסון משחקים בסלון –כי לא חשוב איזה חדר משחקים נעשה תמיד יגיעו צעצועים לסלון. מקום לתיקים מעילים ואפילו לצלחת של הכלב.
+ יצירת מטבח מפנק בתקציב – ממש לא מפנק.

+ עיצוב חדר עבודה ואירוח נעים ונוח.
+ הפיכת חדר השינה, למקום מרגיע, מפנק ואפילו קצת בסגנון "מלונאי".
+ עמידה בתקציב מאתגר. עם דגש על שילוב בין אלמנטים "זולים" יחסית למיוחדים ויקרים שיעצימו את אלו שלידם.

שלבי העבודה המרכזיים:

+ הכנת תכנית העמדה לדירה המתחשבת בפרוגרמה ומטרות העל של הדיירים. ניתן דגש על אלמנט/שניים בכל חדר שיהפכו אותו לחדר עם אופי ונרטיב עיצובי שלם. יצירת חלל מרכזי מזמין שנוח לארח בו.

+ הכנת אסטרטגיה עיצובית תקציבית: בחירת "שחקנים ראשיים"- אלמנטים עליהם נשקיע את רוב התקציב ומכך הבנה איזה אלמנטים אנחנו צריכים למצוא "בזול" או לאלתר מריהוט קיים על מנת שיתמכו בהם.

+ הכנת מערך רכישות מלא, מרמת הרהיטים ועד לצנצנות המטבח בהתאם לתקציב.

+ אחד האתגרים הגדולים היה לייצר מטבח מאוד מפנק, יפה, ובעיקר פונקציונאלי שיכנס בתקציב.  הוחלט "ללכת" על מטבח איקאה ולשלב בו שיש דמוי בטון מחוספס מעל הארונות הנמוכים לתלות מדף ארוך מאלון טבעי ואת הקיר שממול לחפות בשעם, שעשוי מבמבוק. שני הכיסאות של האי הם כסאות עץ צבועים טורקיז של קסטיאל אז איז. מעל המטבח תאורה של פרופיל לדים שנעשה עבורנו על פי מידה ונצבע בזהב. התאורה שוטפת ומאירה את המטבח שלמרות החלון שבו קצת חשוך. השילוב בין האלמנטים והעושר החומרי יצרו מטבח מאוד מיוחד, פונקציונאלי ורחוק ממטבח איקאה רגיל. ניתן לראות שילוב גם באקססוריז בין אביזרים של Bloomingville לבין צנצנות שקופות עם עלי אננס שהדיירים מקמו ליד. הנוכחות של אלמנטים מגוונים אחד ליד השני מעצימים ותומכים זה בזה ויוצרים חלל הומוגני, עשיר ונעים.

+ דבר נוסף שהעסיק אותנו מאוד הוא הסלון, לאחר חיפוש ארוך של ספות והבנה כי ספה לא תאריך ימים בבית עם ילד קטן וכלב גדול שעולים עליה ומלכלכים אותה, הוחלט לקנות ספה זולה יחסית ועליה לשים כריות רבות ומיוחדות שיעניקו לה מראה יוקרתי.בשטיח שבסלון הושקע חלק נכבד מהתקציב, ונבחר שטיח עבודת יד עם טלאים וגוונים רבים-דבר שיטשטש כתמים עתידיים, (אני מאמינה ששטיח תופר את החלל ומעניק לו תחושה שלמה) על השטיח הונח שולחן של איקאה ולידו מזנון של איקאה שבתוכו אחסון רב של צעצועים – בגלל שהשטיח מלא נוכחות הריהוט של איקאה שחובק אותו נראה עליו מעולה ומשלים אותו.

+ האלמנט אחריו חפשנו הכי הרבה זמן בבית היה מתלה העץ בשילוב הבטון בכניסה לדירה. ולאחר שהוא נמצא נותר רק לעבור ולהנות מהבית.

צילום: הילה עידו

bottom of page