top of page

 גבעתיים // דירה לזוג //

 ליווי פרימיום להלבשה וסטיילינג

m03
m09
m03A
m11
m01
m12
m13
m10
m02
m04
m05A
m06
m08
m07

מה?

הלבשת דירה "קומפלט" -עיצוב מקיף שיתאים בדיוק לצרכים ולאורח חייהם של בעליי הדירה. התהליך לווה בשיטת הפרימיום, כלומר אני מביאה את החנויות ללקוחות.

משך התהליך:

3 חודשים.

מטרת העל שהוגדרה:

חלומות יש לנו בלי סוף, אבל תקציב כדי לממש אותם? לא תמיד. המטרה המרכזית של הפרוייקט, היתה: לטפל בכל חלקי הבית מבלי לשנות את החלוקה והתשיות. על העיצוב להיות יחודי ומתאים כמו כפפה ליד הלקוחות למרות המגבלות. 

 

הנתונים:
+ 74 מ"ר המחולקים ל-4 חדרים קטנים ושתי מרפסות.

+ חלוקה ומערכת תשתיות שלא ניתנים לשינוי.
3 כיווני אויר.
+ תקרות גבוהות של למעלה מ-3 מטר.
+ מטבח חשוף לסלון.
+ מרפסת סלון עם נוף עירוני פתוח.

העדר מקום לפינת אוכל.

המטרות: 
+ העצמת החלל הקיים תוך שימוש בתשתיות ובחלוקה ללא שינוי מבני.
+ מציאת מקום לספריה שתכבד את הספרים.
+ יצירת מקום לפינת אוכל יש מאין.

מציאת פתרון להסתרת ה"בלאגן" במטבח מהסלון.
+ עיצוב חדר עבודה עם הרבה מקום לאחסון ושילובו עם חדר אורחים מסודר.
הפיכת חדר השינה, למקום מרגיע ומפנק למרות גודלו הקטן.
+ עמידה בתקציב מאתגר.
 עם דגש על שילוב בין אלמנטים מיוחדים ויקרים ל"זולים" יחסית, שיעצימו את אלו שלידם.

שלבי העבודה המרכזיים:
+ הכנת תכנית העמדה לדירה, המכניסה לתוכה את הפרוגרמה ומטרות העל של הדיירים. ניתן דגש על פתיחת החלל המרכזי למרפסת ולנוף, יצירת חיץ בין המטבח לפינת האוכל והסלון. העמדת הפריטים כך שהחדרים "ירגישו" גדולים ומרווחים למרות גודלם הפיזי. טיפול בקיר גב המיטה בחדר השינה על מנת שיתן תחושה מפנקת.

הכנת אסטרטגיה עיצובית תקציבית: בחירת "שחקנים ראשיים"- אלמנטים עליהם יושקע רוב התקציב והחלטה מה הם האלמנטים שאנחנו צריכים לרכוש "בזול" או לאלתר מריהוט קיים על מנת שיתמכו בהם.

+ הכנה של סט תוכניות לפרטי הנגרות והמסגרות ויציאה למכרז.

+ השחקנית הראשית של הבית נבחרה להיות הספרייה ובה הושקע חלק גדול מהתקציב, כאשר יתר הריהוט תומך ומעצים אותה.

העולם בו אנו חיים היום מתנהל דרך המדיה ולכן אט אט רכישת ספרים הופכת לנחלת העבר. כשפרוייקט חדש ניצב בפתח ואני שואלת את לקוחותיי על התחביבים שלהם והאוספים שלהם, תמיד עולה בי התקווה שיציינו שהם חובבי ספרים, שכן אין תחליף לדבר האמיתי. וכאשר אנחנו צורכים את הדבר האמיתי מתעורר הצורך במקום אחסון עבורו = ספרייה ביתית! הספרייה הביתית היא אחד הפריטים האהובים עליי בדירה, ביכולתה לחולל חלל, לשמש כמחיצה, להעצים גובה של תקרה, לשמש כרקע, להוות חדר בפני עצמה ועוד ועוד.... בפרוייקט הזה הלקוחות ביקשו בפגישה הראשנה ספרייה מכובדת - כמובן שלא הייתה שמחה ממני! לאחר הכרת הזוג ,טעמם האישי, הצרכים ביתר הבית והכרת החלל, -הוחלט שקיר שלם בסלון, ממש בסמוך לדלת הכניסה "יקבל" ספרייה. בשל גודלה היה חשוב לי לעבוד עם חומר שיכול לשאת משקלים כבדים ובד בבד להראות קליל ואוורירי. לכן החלטנו להשתמש בפח בעובי 5 מ"מ ולהכניסו לצביעה בתנור. מנגד היה חשוב לי מאוד להכניס חום ואופי יחודי לספריה ולכן בנינו בוקסות מעץ אלון שנכנסו והותאמו לחלק מהמדפים. תהליך ייצור של ספרייה כזאת אינו פשוט שכן יש לעשות חיתוכי לייזר מדוייקים מאוד של הפח ולחבר אותו בטכניקה מיוחדת שלא תשאיר "עקבות" לאחר הצביעה. בשל גודלה של הספריה גם הכנסתה לצביעה היה פרוייקט בפני עצמו! אך הפרוייקט והאתגר הגדול ביותר היה הכנסתה של הספרייה לדירה - הספרייה שוקלת 350 ק"ג ללא העץ! ומכיוון שרציתי לקבל יחידה אחת שגודלה 175/30/305 ס"מ בצביעה ללא חיבורים, לא ניתן היה לפרקה. לפני הביצוע של הספריה הכין המסגר, דיקט המדמה את גודל הספריה וביחד איתו ועם המנופאי התחלנו לבדוק נתיבים להכנסת הספרייה לתוך הדירה. כפי שתראו בתמונות הצלחנו:). הספרייה הביתית היא מעין כרטיס ביקור של הדיירים ולכן לעולם לא יהיו שתי ספריות בעלות אוירה ואופי זהה לחלוטין, עובדה שהופכת את הספרייה הביתית לאובייקט האהוב עליי בבית.
+ הכנת מערך רכישות מלא, מרמת הרהיטים ועד לצנצנות המטבח בהתאם לתקציב, והצגתו ללקוח.
+ כל שנותר, זה לנצח על "המקהלה" .

צילום: שי אפשטיין

bottom of page