top of page

עם הקפה של הבוקר

עולם העיצוב והליף סטייל הפך פופולרי מאוד בשנים האחרונות ובהתאם מציף את הרשתות. להלן המצעד הפרטי שלי להשראה ולאסקפיזם, הולך נפלא עם הקפה של הבוקר, מומלץ בחום לאחר יום עמוס ואפילו עוזר בהעברת הזמן כשמחכים בתור. 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

+ במקום הראשון : Pinterest

במה עוסק: רשת חברתית ויזואלית.

קצת על האתר: הפינטרסט הינו מקור להשראה ולשיתוף ע”י יצירת חיבור בין אנשים בעולם על פי תחומי עניין. בדומה לרשתות החברתיות האחרות, עליך ליצור פרופיל באתר ומיד “לצלול” למעמקי האימג’ים האין סופיים שהוא מכיל. רוצים לשמור מקורות השראה ורעיונות? אתם יכולים ליצור “לוחות” על פי הנושאים או האנשים שמעניינים אתכם ולהוסיף אליהם כל מה שנקרה בדרככם. הנושאים בפינטרסט הם אינסופיים-עיצוב אופנה, אדריכלות, גרפיקה, בישול, נופים, קעקועים ובעצם כל תחום עניין, שיכול להיות מתועד בתמונה.

טיפ קטן: האתר מומלץ בחום במיוחד לאלו שאומרים “וואו זה מדהים, הלוואי שאני אזכור את זה כשאני אעצב את הבית, אארח בחג, בתי תתחתן”. 

קישור לאתר: http://www.pinterest.com

+ במקום השני : Archilovers

במה עוסק: פלטפורמה חינמית בינלאומית לפרויקטים בעיצוב פנים ואדריכלות.

קצת על האתר: הארכילוברס הינו אתר המאפשר יצירת רשת פרטית על ידי העלאת פרוייקטים ודעות, האתר מאפשר חשיפה לעבודותיהם של אדריכלים ומעצבים בארץ ובעולם. אין הגבלת מקום באתר ולכן הוא עשיר ומרתק, יחד עם זאת הוא נגיש מאוד ומחולק לקטגוריות על פי: מעצבים, פרויקטים, תמונות, בלוגים וניוז לטר ותתי קטגוריות כמו חומרים מקומות ועוד.

טיפ קטן: באתר יש קישור ל”אח“ של ארכילוברס -Arciproducts.

טיפ קטן נוסף : ניתן לעשות pin לכל אימג’ ולשמר אותו בפינטרסט באחד הלוחות שלכם.

קישור לאתר: http://www.archilovers.com 

+ במקום השלישי : The Cool Hunter 

במה עוסק: בתרבות, אמנות, עיצוב ובלייף סטייל.

קצת על האתר: זהו אתר התרבות והעיצוב הפופולרי בעולם. האתר נחשב לסמכות המובילה בכל הנושאים היצירתיים, אכסניה עולמית למה שנחשב ”cool”, לחשיבה פורצת, לחדשנות ולמקוריות. מכיל קשת רחבה מאוד של תחומים: ארכיטקטורה ועיצוב, אומנות, מוזיקה, טיולים ועוד. אתר מאוד קליל לעיון, מסודר ומאוד גרפי.

טיפ קטן: באתר תוכלו למצוא רעיונות נפלאים לטיול הבא.

קישור לאתר:  http://www.thecoolhunter.net

+ במקום הרביעי : Xnet 

במה עוסק: מגזין לייף סטייל.

קצת על האתר: הנציג הישראלי ברשימה, האתר הינו פורטל תכנים של חטיבת המגזינים מבית ידיעות אחרונות. מטרתו לאגד תכנים אטרקטיבים בכל הנוגע ללייף סטייל תוך עיסוק בחידושים וטרנדים. באתר כתבות אודות משפחה, אוכל יחסים ועוד. אני מתחברת לאתר בזכות קטגוריית האדריכלות שבה ניתן להיחשף לדירות, וילות, בתי מלון ומבנים בעולם. בחירת הפרוייקטים עליהם צוות האתר כותב מופלאה בעיניי, תמצית של יופי, אסטתיקה, חידושים ועניין באמצעות כתיבה עניינית ומושכלת. 

טיפ קטן: בסרגל הקטגוריות בראש עמוד הבית בחרו באדריכלות והתחילו בבתים יפים. 

קישור לאתר: http://www.xnet.co.il

+ במקום החמישי : Designboom 

במה עוסק: מגזין עיצוב ואדריכלות מוביל בעולם.

קצת על האתר: עוסק בעיצוב פנים ואדריכלות ומביא קשת רחבה של סגנונות, מעצבים ופרוייקטים. כמו כן ניתן למצוא קטלוג אובייקטים עשיר ומגוון לשימושים שונים: תאורה, אביזרי מטבח, חיפויי קירות, טקסטיל ועוד. האתר מקפיד לפרסם חדשות בתחום באופן שוטף. 

טיפ קטן: האתר מבולגן מאוד וקשה ל”הסתובב” בו זמן רב, אבל ניתן לעשות pin לכל אימג’ ולשמר אותו בפינטרסט באחד הלוחות שלכם.

קישור לאתר: http://www.designboom.com

+ במקום השישי : Archdaily 

במה עוסק: אתר אדריכלות.

קצת על האתר: מאד ענייני ומקצועי (ניתן אפילו לכנותו קשוח) מטרתו של האתר לספק השראה, ידע וכלים לעוסקים בתחום. האתר מאופין בגרפיקה מאוד נקייה ובחלוקה לקטגוריות רבות. ניתן למצוא בו חללים ציבוריים, משרדים, מגורים, בינוי ערים, חומרים, סגנונות, טכנולוגיות ועוד.  

טיפ קטן: ניתן לעשות בפייסבוק לייק לעמוד שלהם ולראות מידיי יום אימג’ים של פרוייקטים חדשים, ללא ספק דרך קלילה ומהנה מאוד להיחשף לתוכן האתר.

קישור לאתר: http://www.archdaily.com 

+ במקום השביעי : Frame 

במה עוסק: אתר לרכישת מגזינים וספרי עיצוב. 

קצת על האתר: פריים אינו אתר עיצוב בלבד ובכל זאת בחרתי להכניסו לרשימה. Frame הוא חלק מסדרת מגזינים, לצד Mark ו Elefent סדרה מובילה של מגזיני עיצוב פנים, אדריכלות ואמנות. המגזין פריים מפורסם מדיי חודשיים ומכיל כתבות מרתקות ומעשירות על עיצוב בעולם. באתר ניתן למצוא כתבות והצצות למגזינים (לכן נכנס לרשימה) וכן להזמינם. 

טיפ קטן: המגזינים נמכרים באירופה ברוב חנויות הספרים ובשדות תעופה, מומלץ מאד לרכוש לקריאה ועיון. וידוי: פריים הוא מגזין העיצוב האהוב והמועדף עליי. 

קישור לאתר: http://www.frameweb.com 

bottom of page