top of page

מתיחת פנים - מתחדשים ומתרעננים

שישה  "טיפים" להלבשת הבית אותם ניתן לבצע מהר, לבד ובקלות. בעזרתם נהפוך את הבית ליותר מרענן, מרגיע וייחודי.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

1. טקסטורות וטקסטילים שהשימוש בהם, יכול להחיות ולשנות את האווירה. 

+ כריות: כמה שיותר כריות בחלל נותנות הרגשה חמימה, נעימה, מלכותית ומזמינה. בחרו שני צבעים שיעבדו טוב עם הריהוט שקיים לכם בסלון. בד חלק אחד, 2-3 בדים עם פטרן מעניין ובד אחד שמשלב גם טקסטורה עם הצבע הנבחר. הזמינו כריות בגדלים שונים, את רוב הכריות נעשה מהבד החלק ובעזרת הבדים המיוחדים נעניק עומק ונפח. ניתן ואף רצוי בבתים גדולים לשלב גם כרית רצפה גדולה שתונח על השטיח. 

+ וילון: בבחירת הבדים הקפידו לבחור בד וילון בגוון נטרלי ושקוף שיתן רקע להתרחשות על הספה. 

+ שטיח: במידה והסלון שלכם מאופיין בצבעוניות מונוכרומטית הרשו לעצמכם “להתפרע” להכניס צבע בעזרת שטיח מעניין. אם הסלון מאוד צבעוני, הוא יקבל כבוד מיוחד, דווקא, לעמוד על שטיח בעל צבעים ניטרליים יחסית. טקסטורת השטיח מאוד מאוד חשובה למראה הכללי של הסלון וכדאי להתעכב עליה בעת בחירתו. 

+ קירות: במידה ויש קיר ערום בבית, שממוקם במקום אסטרטגי ובולט ניתן להעניק לו חיפוי שישלים את המראה. אפשר באמצעות טפט, בחרו טפט בצבעים ניטרליים ופטרן גאומטרי, כדי שהוא לא יבלוט מידי, אבל יעניק רובד נוסף לעיצוב הבית. חשוב! חשוב! חשוב! טפטים “זולים” יעניקו מראה זול לבית אם החלטתם לחפות קיר בטפט הקפידו לקנות טפט איכותי. אפשר בגמר של טיח פגמנטי, בלבנים, או בצבע עם אפליקציה מיוחדת. שימו לב! לא חייבים לחפות קיר בסלון -לא תמיד יש לכך הצדקה ומקום, התוצאה יכולה להיות ההפוכה והקיר יוריד את ההרמוניה.

2. תליית תמונות:

רוב הבתים "סובלים" או מעודף תמונות או  מחוסר תמונות ומקירות ערומים ועצובים. כוונתי בתמונה היא לכל דבר שניתן לתלייה על קיר: לפרינט, ציור, צילום, אומנות תלת מיימדית וכד'. אם ברשותכם תמונה אחת גדולה ויפה - תנו לה את הכבוד שלה ותעניקו לה מספיק “ספייס” שיאפשר לה להתקיים. תמונה אחת גדולה מעל ספה תמיד "עושה את העבודה "- הוספת תאורת קיר  לצדדיה או מעליה תשלים את האווירה. 

ריבוי תמונות – כשברשותנו אוסף תמונות קטנות במיוחד, דווקא ריבוי הפריטים יתמוך וייתן כוח אחד לשני. תלייה באופן כזה יפה לרוב במקומות צדדים: מסדרון, קיר צדי, ליד מטבח וכו.

3. תחביבים ואוספים:

אם יש ברשותכם אוסף מכל סוג שהוא, עשו בו שימוש בעיצוב הבית, הציבו פריטים רבים מאותו סוג , יחד הם יוצרים כוח רב. לדוגמא: מיניאטורות. ישנם פריטים הקשורים בתחביבים, שיכולים אף הם לתרום לעיצוב הבית כמו הצבת כלי נגינה בחלל או מכונת תפירה בפינה בבית.

4. ספרייה:

אם אתם חובבים ספרים וברשותכם כמות רבה, מצאו קיר גדול ומכובד והציבו עליו את הספרייה הכי גבוהה שניתן! ספרייה גבוהה ומלאה הינה נכס ומהווה נקודת חן מקסימה בבית.

5. הפקעת רהיט מייעודו המקורי :

תנו לעצמכם לצאת מהקופסא וחשבו איזה מהרהיטים בבית יכולים לשמש אתכם באופן שלא אליהם יועד. לדוגמא:  ויטרינה רטרו ישנה שתונח בחדר המשחקים. שרפרף ישיבה, שיתחפש לשידת צד. סולם שנניח עליו מדפים והוא יהפוך לספריה בחדר העבודה. ארגז יפה ומעניין שנרכיב לו רגליים והוא יהפוך לשולחן סלון , ועוד כהנה וכהנה…. ככל, שתלכו יותר רחוק יותר כך יצא לכם פריט מיוחד יותר.

6. שילוב סגנונות:

על מנת להעצים ולהאדיר פריט שברשותכם -לדוגמא פינת אוכל בסגנון אר דקו או כורסא בסגנון לואי ה14, העניקו לו רקע שיבליט אותו! באמצעות שימוש בריהוט ובאלמנטים מתקופה אחרת, ובכך תעצימו פריט זה. הקפידו לעשות זאת בעדינות ולא להעמיס. הפגישו פריטים ממזרח ומערב, עתיקים וחדשים, מודרניים וקלאסיים ובכך תצרו עניין וייחודיות לביתכם. רק שימרו על מינונים ואל תגזימו!

bottom of page